ארגז הכלים של אמא

ספרים חדשים לחודש ינואר 2018

0

סדרת סיפורי נסיכות בהוצאת דני ספרים מיועדת לילדים שאוהבים אגדות, כמו הנסיכות הפרטיות שלי. אחרי שקיבלנו באהבה את הספר הראשון בסדרה, לא הפסקנו להתלהב גם מהשני. כמו הספר הקודם, גם סיפורי נסיכות לכל המשפחה כולל איורים קסומים ועיבודים קלילים לשבעה סיפורי נסיכות: בת הים הקטנה, הזאב הלבן, שתים עשרה הנסיכות הרוקדות, הנסיכה שלא חייכה, הנסיכה והדובה, הנסיכה והצפרדע, הנסיכה שנגנבה.

הספר מגיע בפורמט גדול ומנוקד המתאים לראשית קריאה, בכריכה קשה, ומלווה בציורים מלאים בהשראה.

הספר הראשון בסדרה, "סיפורי נסיכות לפני השינה" כולל שבעה סיפורים: שלגיה, הנסיכה על הר הזכוכית, חוטב הבמבוק וילדת הירח, הנסיכה והעדשה, רועת האווזים, ברבורי הפרא והיפהפייה הנרדמת.

"סיפורי נסיכות לכל המשפחה". מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת "דני ספרים", 63 עמודים, פורמט גדול וכריכה קשה, מנוקד. מחיר לצרכן 88 ש"ח. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה.

סדרת ספרים נוספת שהבנות שלי אהבו היא ממלכת חדי-הקרן מאת זאנה דיוידסון. טירת העננים הוא הספר השני בסדרה האופטימית והמקסימה הזו, שמספרת על זואי והרפתקאותיה בממלכת חדי הקרן. בספר השני היא מגיעה לביקור נוסף בממלכה, שם היא מוזמנת על ידי הסוסה אסטרה להשתתף בפסטיבל אמצע הקיץ. לפתע, העננים בשמים נעלמים, מזג האוויר הולך ומתחמם מדי רגע, וכל הפרחים מתחילים להתייבשהאם זוהי שוב מזימה של שאדו, הפוני המרושע, המתכנן להשתלט על האי? האם הוא שגנב את העננים? וכיצד יצליחו זואי ואסטרה לעצור את מסע ההרס שלו?

"ממלכת חדיהקרןטירת העננים" מאת זאנה דיוידסון. איורים: נונו אלכסנדר ויירה. מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת "דני ספרים", 107 עמודים. מנוקד. מחיר לצרכן 78 ש"ח. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il

סדרה נוספת שאנחנו אוהבים וממליצים עליה לילדים בגילאי הגן היא  ראשית מידע. הספר החדש בסדרה עוסק בהרי געש, ובוביק בן ה-5 התלהב ממנו מאוד. בספר הזה הילדים יקבלו תשובות ברורות לכל השאלות: איך נוצר הר געש? מהי לבה? האם אפשר לחזות התפרצות געשית?

בנוסף ילמדו מושגים כגון: גייזרים, וזוב, מים חמים ונהרות אדומים, ועוד.

הטקסט קל לקריאה והוא מותאם במיוחד לילדים סקרנים בגילאי גן חובה וכיתה א' שמתחילים את דרכם בעולם הקריאה.

ספרים נוספים בסדרה: כלבים, חתולים, דובים, פרפרים, אפרוחים וגוזלים, סוסים, חיות מסוכנות, חיות לילה, רכבות, כבאים, משאיות, יערות גשם, החיים בחלל, מטוסים, מזג האוויר, הגוף שלנו, אנו אוכלים, אנטארקטיקה, החיים מתחת למים, סביבה ירוקה, כדור הארץ, דינוזאורים.

"הרי געש – ראשית מידע" מאת סטפני טרנבול. מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת "דני ספרים", 32 עמודים, כריכה קשה. מחיר לצרכן 68 ש"ח, מנוקד. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il

סדרה נוספת עליה אנחנו ממליצים, שנותנת לילדים סקרנים מידע מעניין על העולם שמסביבנו, היא סדרת הספר הראשון שלי. כרך חדש, "בעלי חיים" מאת אליס ג'יימס, מספר על מיני החיות, על מעגל החיים, על מקומות המחייה שלהם, על המזון שהם אוכלים, על כנפיים ונוצות, על כלי הנשק הקטלניים שבהם הם משתמשים.

הסדרה מתאימה לילדים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הקריאה.

ספרים נוספים בסדרה: דינוזאוריםהספר המושלם עבור ילדים הרוצים לדעת הכול על הדינוזאורים ועל יצורים קדומים נוספים; החללהספר המושלם עבור ילדים הרוצים לדעת הכול על החלל; הטבעהספר המושלם עבור ילדים הרוצים לדעת הכול על הטבע.

"הספר הראשון שלי: בעלי חיים" מאת אליס ג'יימס, איורים: לי קוסגרוב, מאנגלית: חגי ברקת, הוצאת "דני ספרים", 32 עמודים. כריכה קשיחה, מחיר לצרכן 79 . מנוקד. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il

פו הדוב, הרבה לפני שהוא הפך לאחת מהדמויות בעולמו של וולט דיסני, הוא אגדה שנכתבה בתחילת המאה ה-20 באנגליה. לציון 90 שנים לפו הדב,יוצא הספר "פוהדב הכי טוב בעולם" מאת  פול ברייט, בריאן סיבלי, ג'ין ויליס וקייט סונדרס, ובו ארבעה סיפורים שנכתבו על ידי ארבעת סופרי ילדים בהשראת סיפוריו של א"א מילן, ובליווי איורים מקסימים על פי איוריו של ארנסט שפארד, המאייר המקורי של פו הדב.

כל אחד מהסיפורים מתרחש בעונה אחרת בשנה. בסיפור הסתיו מתכוננים פו וחזרזיר לקראת פגישה עם דרקון נושףאש; בסיפור החורף אנחנו פוגשים חבר חדשפינגווין; בסיפור האביב חושד איה שחמור אחר חושק בדרדרים שלו; ובסיפור הקיץ יוצאים החברים למסע אל מקוררות הנילוס ואל הגלידה הממתינה להם שם (או אולי לא..?).

הספר כולל אחרית דבר מאת המחברים, דבר המתרגמת עטרה אופק וכמה מילים על א"א מילן וא"ה שפארד.

קוראים בכל הגילים, ילדים והורים, יתענגו על הסיפורים החדשים וישמחו לפגוש מחדש את הדב האהוב בחברת חברים ישנים וחדשים.

"פוהדב הכי טוב בעולם", כתבו: פול ברייט, בריאן סיבלי, ג'ין ויליס וקייט סונדרס. איורים: מרק בורג'ס. מאנגלית: עטרה אופק, הוצאת "דני ספרים", 136 עמודים. כריכה קשיחה, מחיר לצרכן 88 . מנוקד. להשיג בכל חנויות הספרים

 

בספר "עושה הפלאיםמבחר סיפורי חכמים", הרביעי בסדרת "מעשיות יהודיות" בהוצאת דני ספרים, ליקטה ועיבדה רונית חכם מבחר מתוך אוצרות סיפורים יהודיים, המוגשות בלוויית איוריה היפהפיים של שירלי ויסמן.

בין דפי האגדות שבספר זה מסתובב אליהו הנביא, ולו זקן לבן וארוך, ועושה נפלאות. הוא הופך הר זבל לארמון, ואבניםלחלות. הוא מציל ילד מידיו של השטן, ומשיט ספינות בים. הסיפורים מתרחשים במרחבים דימיוניים ואמיתיים, בין בגדד, קושטא וירושלים לבין גני עדן, כיסלה, הלא היא עיר הכסילים.

סדרת "מעשיות יהודיות" היא סדרה המביאה ממיטב סיפורי העם היהודי לדורותיו בעיבודים נגישים ובפורמט חדש ויפה. ספרים נוסף בסדרה: "חלום המלך שלמה", שנבחר למצעד הספרים 2015, "עלילות הרשלה", "מעשיות יהודיותסיפורי חלם".

"עושה הפלאיםמבחר סיפורי חכמים": ליקטה ועיבדה: רונית חכם, איורים: שירלי ויסמן, הוצאת "דני ספרים", 62 עמודים, מנוקד, כריכה קשה. מחיר לצרכן 78 ש"ח, להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il

"נשיקות הקסם של אימא" מאת ד"ר דינה כץשוסטר

"נשיקות הקסם של אימא" מאת ד"ר דינה כץשוסטר בהוצאת "ספרי ניב" נועד להעצים ילדים וגם מבוגרים וללמד אותם להשתמש בכוח הדמיון ובכוחה של האהבה כדי לרפא מכאובים. אם רק נאמין, כולנו יכולים להיות קוסמים. הספר נולד מתוך הבנה עמוקה שיש בכוחה של ההורות להעצים כל ילד ולהקנות לו כישורים ויכולות שיסייעו לו לאורך חייו.

ד"ר כץשוסטר נותנת לילדים בספר הנוכחי את מתנת הדמיון המודרך בדרך שמתחברת באופן טבעי לדוגמה שילדים מכירים מחיי היום יום שלהם, נשיקה של אימא. המחברת מעודדת את הילדים לנסות להפעיל את הדמיון שלהם כדי לרפא מכאובים. בעזרת 'הנשיקה של אמא' המוכרת היא נותנת להם כלי שיוכל לסייע להם גם בתחומים שונים ובהזדמנויות נוספותהטקסט מוגש לילדים בקולו של הילד גיא, מדבר בגובה העיניים וחולק חוויות שילדים יכולים להזדהות איתן במהירות וכך, לאמץ לחייהם את מה שהספר רוצה ללמד אותם.

"נשיקות הקסם של אמא" מאת ד"ר דינה כץשוסטר. איורים נפלאים: טלי עמית. הוצאת ספרי ניב, 21 עמודים. מחיר לצרכן 62 . להשיג בכל חנויות הספרים.