ארגז הכלים של אמא

החל מה-1.1.18 – ערוץ הילדים המיתולוגי עובר לסלקום ופרטנר

0

מיכל ינאי, ששטוס, בברלי הילס 90210, עודד מנשה, אפילו וכאילו, קייטנת כדור פורח, הכיתה המעופפת, צער גידול בנות, יעל אבוקסיס, גינת ההפתעות, הוגו, גיל ססובר, רצועת 6+, חכם בשמש ראש גדול, קסדה בראש טוב, עיר ערוץ הילדים ועוד.

אם הייתם ילדים אי שם בתחילת שנות ה-90, המילים האלה בטוח צובטות לכם ברגש הנוסטלגיה, ומחזירות למקום החמים הזה, מול ערוץ 6 בכבלים, אחרי בית הספר ועם ארוחת הצהריים של אמא.

הייתי בת 8 כשסוף סוף התחברנו למת״ב. הטכנאי התקין את הקופסה השחורה עם הנורות האדומות, השלג שעל המסך התחלף בדמויות ואני, ששמעתי רבות על הערוץ שכולו סרטים מצויירים וכיף, לחצתי בחגיגיות 6 בשלט.

ערוץ הילדים ליווה אותי במשך מספר שנים, מדי יום. בימים שחזרתי עצובה ומבואסת מבית הספר, לפני השינה, בשבתות בבוקר, בימי חורף, ובחופשת הקיץ. גם כשכבר הייתי ״נוער״ ולצפות בערוץ הילדים היה לא קולי ולא מגניב בעליל, הייתי צופה בו מדי יום בערב.

תמיד תישאר לי פינה חמה בלב לערוץ 6, שמסמל יותר מכל את הילדות שלי, ובעצם את של כולנו, ילדי שנות ה-90. גדלנו על מנחי טלוויזיה שהם מדריכים בצופים (ע״ע ליאת אחירון), ערכים של סקרנות ולמידה, ומסרים חשובים לחיים שנטבעו בנו לכל החיים (קסדה בראש טוב, חכם בשמש).

עכשיו, בהיותי אמא לשלושה קטנטנים, למדתי להעריך את ערוץ הילדים מבחינת התכנים שלו. תוכניות מבוססות ערכים, תרבות, למידה, והרבה מסרים חיוביים ואופטימיים. טלוויזיה מהסוג שתורם להתפתחות הילד, כזו שאפשר לסמוך עליה שלא תחשוף אותו לתכנים לא ראויים.

השנים עברו, אבל הקונספט נשאר – ערוץ הילדים הוא מקום איכותי ובטוח לילדים שלנו. בעולם האינטרנט והטלוויזיה הפרוץ של היום, כדאי להפנות את הילדים לסדרות ותוכניות חביבות וטובות, שמציע ערוץ הילדים.

זוכרים איך הכל התחיל?

קייטנת כדור פורח בערוץ הילדים לקחה אותנו כל יום למקומות חדשים ומעניינים, גם אם בסך הכל ישבנו מול המסך. היא הייתה מרגשת, מרתקת וגם למדנו כמה דברים חדשים על העולם.

 

המחסן של כאילו – תוכנית קסומה ומלאה בדמיון, בהשתתפותם של המחסנאי כאילו והחייזר כמוני.

קסדה בראש טוב – השיר והקליפ שהפכו את הילדים עם הקסדות מחנונים למגניבים. הקסדה מותגה כפריט אופנתי מדליק והתבססה כפריט חובה שלא עולים בלעדיו לאופניים.

ועוד שני המנונים מרגשים של ערוץ הילדים: